Sopot jest jedną z najchętniej odwiedzanych w wakacje nadbałtycką miejscowością w Polsce. Nic dziwnego, oferuje liczne atrakcje, ale też zachwyca walorami naturalnymi. Z pewnością w tym miejscu można wypocząć, a dodatkowo nie sposób się nudzić. To świetny kierunek na wczasy zarówno dla starszych, jak i młodszych, dla par, grona znajomych, czy też rodzin z dziećmi. Sopot położony jest na Pobrzeżu Gdańskim i tworzy Trójmiasto, razem Gdańskiem i Gdynią. Zatrzymując się w Sopocie, wygodnie można przemieścić się do tych sąsiadujących miast, gdzie czekają dodatkowe atrakcje.

Wakacje w Sopocie – jakie czekają na nas atrakcje?

Jak to w nadmorskiej miejscowości, niewątpliwą i naturalną atrakcja jest już samo wybrzeże z długą, piaszczystą plażą i widokiem na Bałtyk. Wizytówką miasta jest sopockie molo, które jest najdłuższym pomostem nad Morzem Bałtyckim. Ma około pół kilometra długości i zapewnia fascynujący spacer, okraszony pięknym krajobrazem. Oczywiście wakacje nad morzem, nie obędą się bez plażowania i kąpieli, czego możemy tu zażywać, jak dużo chcemy, jeśli tylko pozwala pogoda. Sporo atrakcji czeka na turystów na głównej alei miasta, czyli bulwarze im. Bohaterów Monte Cassino, inaczej też zwany Monciakiem. To pasaż prowadzący do samego molo, pełny restauracji, pubów, czy tez kawiarenek. Jednym z najciekawszych obiektów w tej części miasta jest Krzywy Domek, zachwycający swoją niepowtarzalnością i kunsztem architektonicznej fantazji. Punktem obowiązkowym jest latarnia morska, z wieżą obserwacyjną, udostępnioną do zwiedzania. Poza tym warto odwiedzić Operę Leśną, czyli amfiteatr znajdujący się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Związana z nim jest bogata historia wielu pięknych koncertów i festiwali. Obiekt ten zajmuje powierzchnię około 4 ha, czym niewątpliwie zachwycając, ale nie tylko swoją wielkością, a również niesamowitą akustyką.

Gdzie się zatrzymać w Sopocie?

Baza noclegowa w Sopocie, jest bardzo zróżnicowana. Dzięki temu, jest to miejsce dostępne na każdą kieszeń. Do najpopularniejszych obiektów noclegowych należą tu kwatery i pokoje w pensjonatach o średnim standardzie i podstawowych udogodnieniach – za takim wyborem przemawia stosunkowa niska cena noclegu. Rezerwując nocleg w Sopocie, należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i oczekiwania. Jeśli wybieramy się latem i przede wszystkim chcemy skorzystać z wypoczynku na morzem, warto wybrać miejsce zlokalizowane niedaleko od plaży. Warto również zwrócić uwagę, czy dany pensjonat, czy też Hotel zapewnia wyposażenie plażowe – leżaki, parasole i parawany.

Spacer po mieście

Znajdź coś dla siebie

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.