Wielu z nas wybierając się na wczasy, decyduje się na pobyt w górach. Zachęceni świeżym powietrzem oraz ogromem atrakcji, jakie oferuje, spędzamy wakacje w południowej części Polski. Nie zdajemy sobie jednak często sprawy, jak bogata turystycznie jest północ naszego kraju. Kojarzymy ją jedynie z morzem oraz bogatą ofertą ryb w restauracjach, oraz morskich pamiątek, będących integralną częścią każdego wyjazdu w te tereny. Miejscem, które powinien odwiedzić każdy, jest Kołobrzeg. Oferuje on niezapomniane wczasy dla każdego. Dodatkowo znajduje się tak bogata oferta domków do wynajęcia, które pozwolą nam na kilkudniowy pobyt w tak cudownym miejscu. Noclegi dostosowane są pod różnorodne wymagania oraz budżet turystów. Bardzo popularne są liczne mieszkania wakacyjne oraz apartamenty przygotowane głównie z myślą o turystach.

Cudowne widoki

Dla tych, którzy podczas wakacji preferują swobodne spacery oraz oglądanie niesamowitych miejsc i budowli, idealnie sprawdzi się wycieczki po Kołobrzegu. Podczas przemieszczania się po tym mieście będziemy mogli obejrzeć Ratusz Miejski oraz liczne pomniki. Zachwyci nas również Baszta Lontowa. Gdy jednak wolimy bliższy kontakt z naturą, idealnym rozwiązaniem będzie spacer w okolicy portu morskiego i molo.

Cudownym miejscem do zwiedzenia jest również latarnia morska. XVII-wieczna budowla zachwyci każdego. Jest to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania tego nadmorskiego miasta.

Alternatywą dla biernie spędzonych wczasów może być zwiedzanie muzeum. Kołobrzeg posiada liczne muzea o różnej tematyce, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednie dla siebie. Jednym z nich jest muzeum bursztynu, które pozwoli nam poznać dokładnie historię tego morskiego skarbu. Dla zainteresowanych historią tego miasta idealne będzie muzeum Miasta Kołobrzeg. Podczas zwiedzania można zagłębić się w dzieje tego miasta oraz poznać różnorodne ciekawostki na jego temat. Równie ciekawym miejscem jest muzeum figur woskowych oraz muzeum 6D.

Idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto interesuje się zwierzętami tropikalnymi oraz dla tych, co chcą dopiero poznać te istoty, będzie wystawa żywych zwierząt egzotycznych. Kontakt z egzotycznymi godzinami zachwyci nie tylko młodszych turystów, ale także starszych. Podczas wystawy można zapoznać się z nimi bliżej oraz nauczyć się wielu ciekawostek.

Osoby zainteresowane historią również znajdą coś dla siebie. W Kołobrzegu znajduje się muzeum Oręża Polskiego. Podczas pobytu w tym miejscu, można nie tylko pogłębić swoją wiedzę, ale także zobaczyć wojskowe czołgi oraz samoloty. Jest to wspaniałe miejsce dla każdego, kto chcę wiedzieć więcej z zakresu historycznego.

Rodzinne wczasy

Ciekawym miejscem dla całej rodziny, może okazać się Miasto Myszy. Jest to niezapomniana atrakcja dla każdego małego turysty. Podczas spędzenia wczasów w tym miejscu można dostrzec, jak inteligentne są te małe gryzonie. Jest to mysi raj, w którym możemy spotkać myszy, różnych gatunków i o różnym umaszczeniu. Baśniowa sceneria, która tam panuje, dodatkowo zachwyci każde dziecko i sprawi, że to będzie dla nich niesamowita przygoda.

https://www.youtube.com/watch?v=rfmtXm6cdHQ

Zarezerwuj nocleg w Kołobrzegu

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.